Za protekla 24 sata (4/5.9.2024.godine) iz oblasti sprečavanja i otkrivanja kriminaliteta, na području Hercegovačko-neretvanskog kantona registrovno je 13 prijava; na području Mostara 7, na području Konjica 3, na području Jablanice 1, na području Čitluka 1 i na području Stoca 1.
Iz oblasti javnog reda i mira registrovana su 3 prekršaja; na području Konjica 2 i na području Mostara 1.
Iz oblasti bezbjednosti saobraćaja registrovano je 6 saobraćajnih nezgoda; na području Mostara 3, na području Čitluka 2 i na području Čapljine 1. Dva su lica zadobila lake tjelesne povrede.
Od evidentiranih događaja izdvajamo:
- 4.9.2024. godine, u 20,15 sati, patrola policije PS Mostar Sjever je pri obilasku lokaliteta naselja Livač primjetila parkirano vozilo marke Golf V, u kojemu su se nalazila dva lica. Utvrdili su da se radi o H.T. (2004) i R.B. (2001). R.B. je patroli dobrovoljno predao pvc smotuljak koji svojim izgledom asocira na opojnu drogu Marihuanu. Isti su dovedeni u Sektor krim. policije MUP-a HNK na dalje postupanje.