Za protekla 24 sata ( 25/26.08.2016.godine) iz oblasti sprečavanja i otkrivanja kriminaliteta , na području Hercegovačko-neretvanskog kantona , registrovano je 6 prijava ( na području Mostara 2, na području Jablanice 1, na području Neuma 1 i na području Konjica 2).
Iz oblasti javnog reda i mira registrovan je jedan prekršaj i to na području Mostara.
Iz oblasti bezbjednosti saobraćaja registrovano je 5 saobraćajnih nezgoda i to na području Mostara 2, na području Konjica 1 i na području Čapljine 2 u kojima je jedno lice zadobilo lakše tjelesne povrede.
Od evidentiranih događaja izdvajamo:
– 25.08.2016.godine u PS Neum obratio se E.P.(1970) iz Vogošće i prijavio da je na plaži hotela „Zenit“ u Neumu NN lice iz torbe njegove žene ukrao 3 mobitela. Upoznat Odjel krim. policije.
– 25.08.2016.godine oko 19,00 sati PS Stolac je obaviještena da u mjestu Ponor – Prenj , opština Stolac gori trava i nisko rastinje. Odmah su na lice mjesta izašli pripadnici Vatrogasne jedinice te je požar ugašen u 21,45 sati.