Izvod iz sažetka dnevnih događaja za protekla 24 sata – MUP HNK/Ž

Izvod iz sažetka dnevnih događaja za protekla 24 sata

Za protekla 24 sata ( 13/14.08.2025.godine )  iz oblasti sprečavanja i otkrivanja kriminaliteta , na području Hercegovačko-neretvanske županije registrirano je 6 prijava i to na području Mostara  4, na području Neuma 1 i na području Konjica 1.

Iz oblasti javnog reda i mira   registrirano je pet  prekršaja i to na području Neuma 1, na području Mostara 2 i na području Rame 2.

Iz oblasti sigurnosti prometa  registrirano je 13 prometnih  nezgoda i to na području Mostara 6, na području Stoca 2, na području Neuma 1, na području Čitluka 1, na području Jablanice 1 i na području Čapljine 2  u  kojima je jedna osoba zadobila teške tjelesne ozljede  dok je pet osoba zadobilo lakše tjelesne ozljede.

Od evidentiranih događaja izdvajamo:

  • 13.08.2025.godine u 22,00 sati djelatnici Sektora krim. policije MUP-a HNŽ su postupili po pismenoj Naredbi Općinskog suda u Konjicu te izvršili pretres obiteljske kuće na području Rame. Tom prigodom slobode su lišeni  A.B.(1993), A.C.(2000) i M.A.(2001) svi iz Rame. Prilikom pretresa pronađena je i izuzeta određena količina NN bijele tvari koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu Kokain, određena količina NN biljne tvari  koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu marihuanu , dvije digitalne vage , mobitel te novac u različitim apoenima. O svemu je upoznat tužitelj a nad osobama je izvršena krim. obrada.
  • 13.08.2025.godine u 18,00 sati na magistralnoj cesti M-17 u mjestu Pasjak , skretanje za Forticu , dogodila se prometna nezgoda u kojoj su sudjelovali J.B.(1977) sa vozilom „Opel Astra“ i J.Č.(2004) sa vozilom „Audi“. Tom prigodom vozač J.Č. je zadobio teške tjelesne ozljede dok su lakše tjelesne ozljede zadobili  putnici iz vozila „Opel Astra“  M.B.(1988), S.N.(1955), M.P.(1973) i malodobna osoba M.M.(2008). Na licu mjesta izvršen je očevid.
1073

ZAPOSLENA SLUŽBENIKA

3,165 km²

UKUPNA POVRŠINA

156

PATROLNIH VOZILA

To top