Za protekla 24 sata (09/10.12.2015. godine) iz oblasti sprečavanja i otkrivanja kriminaliteta, na području Hercegovačko-neretvanske županije-kantona, registrirano je 6 prijava (na području Mostara 6).
Iz oblasti javnog reda i mira registrirana su četiri prekršaja i to na području Mostara 2, na području Čapljine 1 i na području Stoca 1.
Iz oblasti sigurnosti prometa registrirano je 6 prometnih nezgoda i to na području Mostara 4, na području Prozora 1 i na području Konjica 1. Jedna je osoba zadobila ozlijede neutvrđenog stupnja, dok je jedna osoba zadobila lakše tjelesne ozlijede.
Od evidentiranih događaja izdvajamo:
– 09.12.2015. godine, u 22,20 sata, PU Mostar je obavještena od strane djelatnice kladionice „Sport plus“, u Ul. Z.Frankopana, da je nad istom izvršeno razbojstvo. Izlaskom na lice mjesta pripadnici policije su utvrdili da su dvije NN maskirane osobe ušle u kladionicu i uz prijetnju vatrenim oružjem otuđile izvjesnu količinu novca. O svemu su upoznate patrole policije na terenu, te su poduzete sve potrebne mjere i radnje na otkrivanju počinitelja ovog kaznenog djela.
– 09.12.2015. godine, u 22,30 sati, PU Mostar je obavještena da je u tijeku provala u prodavaonicu auto-dijelova na Tekiji. Pri dolasku na lice mjesta, pripadnici policije su primjetili tri mlađe muške osobe koje su počele bježati. Jednu osobu su sustigli, a radi se o maloljetniku B.B. (1999), dok su druge dvije osobe uspjele pobjeći. Za osobe koje su u bjegstvu utvrđen je identitet, a radi se o Mirsadu A. (1989) i Ismalu A. (1992). Odmah su poduzete sve mjere i radnje na pronalsku istih. Istragu vodi Odjel krim. policije, a o svemu je upoznat tužitelj.
– 09.12.2015. godine, u 12,00 sati, u naselju Rodoč, u Ul. Rodočka, dogodila se prometna nezgoda u kojoj su sudjelovali Muamer Ć. sa vozilom „VW Transporter“ i malodobni pješak J.B. (2009) koji je zadobio ozlijede neutvrđenog stupnja.
– 09.12.2015. godine, u 07,30 sati, u PU Konjic je prijavila D.D.(1964) iz Glavatičeva da je u mjestu Boračko jezero Mirko D. (1931) pao s terase i da leži u besvjesnom stanju. Na lice mjesta izašli su pripadnici policije i Hitne pomoći. Utvrđeno je da je isti pao s terase visine oko 3 metra, te da ne daje znakove života. Dežurni mrtvozornik je konstatirao da je smrt nastupila uslijed pada s terase. Na licu mjesta izvršen je očevid.